20 способів зайняти дитину

Щоб врятувати будинок від руйнування дітьми з їх невгамовною енергією, просто необхідно їх весь час чим-небудь розважати.
Пропонуємо кілька простих і доступних способів зайняти дитину, коли в негоду немає можливості вийти погуляти.

1. Перетворіть звичайний вентилятор у райдужний 

Дозвольте дитині розфарбувати лопаcті в різні кольори, а потім просто дайте висохнути. Захоплення забезпечене!

2. Зробіть їстівний пластилін

 Вам знадобиться:

  • півсклянки розм’яклого несолоного вершкового масла;
  • 1 столова ложка густих вершків;
  • чверть чайної ложки ванільного екстракту (за бажанням);
  • 3-4 склянки цукрової пудри;
  • гелевий харчовий барвник (за бажанням).

Збийте міксером вершкове масло і вершки. Потім поступово введіть у масу цукрову пудру, перемішайте. Маса повинна стати густою і досить щільною для ліплення. Наприкінці додайте екстракт ванілі (за бажанням). Вимісіть тісто на поверхні, присипаній цукровою пудрою. Розділіть його на кілька частин, у кожну капніть по крапельці харчового барвника і знову добре перемішайте (якщо не хочете користуватися барвниками, можете залишити масу білою). Тепер доречно приступати до ліплення — розкачайте тісто качалкою, виріжте фігурки або сформуйте їх пальцями, вони досить просто скріплюються між собою. А головне — усе це потім можна з’їсти.

3. Повісьте в будинку гойдалку

Повісити гойдалку можна не тільки на вулиці, але й удома. І, повірте, ваш малюк може гойдатися в ній цілий день.

4. Приготуйте м’яку масу, яка світиться в темряві

Вам знадобиться:

  • ультрафіолетова лампа;
  • комплекс вітаміну В;
  • борошно;
  • вода;
  • рослинна олія;
  • винний камінь (можна знайти в магазині спецій);
  • сіль.

Роздушіть 2 вітамінки в порошок (якщо ваші вітаміни в капсулах, просто висипте вміст). Додайте 2 склянки борошна, 4 чайні ложки винного каменю, 2/3 склянки солі і добре перемішайте. Потім додайте 2 склянки теплої води і 2 столові ложки рослинної олії. Добре перемішайте, щоб не було грудочок. Перелийте суміш у каструлю і варіть на середньому вогні, поки маса не стане схожою на пластилін і перестане прилипати до каструлі та рук. Дайте охолонути і приступайте. Вимкніть світло й увімкніть лампу. Пластилін буде світитися в темряві!

5. Зробіть власний сніг
        
Якщо до зими ще далеко, зробіть сніг самі! Можна ліпити грудочки або просто гратися з пухнастим «сніжком». Все, що потрібно, — це змішати кукурудзяний крохмаль із піною для гоління. Можна додати трохи барвника, і тоді «сніг» стане кольоровим.

6. Попросіть дитину зробити фізіономії з дрібних предметів

 Зберіть гелевий харчовий барвник, намистини, кришечки, — загалом, усе, що вважаєте придатним, і попросіть дитину зробити з них різні фізіономії. Крім того, що ви займете малюка на якийсь час, це також буде сприяти розвитку його дрібної моторики і фантазії.

7. Приготуйте незвичайні фарби для малюнків

  Змішайте гель для волосся, харчовий барвник, блискітки і конфетті. Такі фарби незвично лягають на папір і дозволяють створювати просто чарівні малюнки.

8. Зробіть шоколадні миски для солодощів або морозива

Просто розтопіть шоколад, а потім занурте в нього повітряні кульки. Потім дайте шоколаду висохнути й акуратно здавіть кульки.

9. Змайструйте лабіринт з картонних коробок

 Розріжте коробки і склейте їх стінки між собою, виріжте арки — і веселощі на цілий день забезпечено.

10. Зробіть із картонної коробки ще дещо цікаве:

Можна змайструвати з дитиною ціле місто: намалювати дороги, розставити машинки й чоловічків. А далі малюк уже сам перетворить це в захопливу гру.

11. Зробіть власну модель Сонячної системи

 Вам знадобиться:

  • кругла фанерка;
  •  газети;
  •  туалетний папір;
  •  клей;
  •  фарби.

З газет і паперу потрібно сформувати кульки, висушити й розфарбувати їх. Потім розфарбуйте фанерку й закріпіть на ній «планети». І ваш Всесвіт готовий.

12. Побудуйте замок своїми руками

Гільзи від паперових рушників, коробки з-під соку й трохи картону — ось і все, що потрібно для справжнього замку.

13. Розфарбуйте ялинкові кулі

До Нового року не так уже й далеко. За допомогою акрилових фарб ваша дитина може перетворити однотонні ялинкові кулі в ексклюзивний витвір мистецтва.

14. Подаруйте дитині мильну хмарку

Якщо покласти мило в мікрохвильову пічку, то може утворитися мильна хмарка, якій радітиме ваш малюк.

15. Створіть підводний світ

Виріжте з чорного паперу силуети морських тварин: риб, кальмарів, крабів, а також каменів, водоростей і т. ін. Аркуш білого паперу покрийте аквареллю «морських» кольорів. Важливо створити досить вологе покриття, яке не висохне за лічені секунди. А тепер секретна техніка! Дайте дитині приготовану заздалегідь піпетку зі спиртом і попросіть нанести кілька крапель по всьому полотну. Спирт розчинить фарбу, і на папері з’являться кола, які ніби світяться. Зачекайте, поки фарба висохне повністю, і приклейте на фон вирізані силуети.

16. Малюйте листя, як справжні художники

Назбирайте гарне листя в парку, почистіть його від пилу та бруду, попрасуйте, щоб всі листочки розпрямилися. Розташуйте листя між аркушами паперу, візьміть м’які олівці або пастельні крейди й починайте чарівництво: просто зафарбовуйте кожен листочок суцільними мазками, і на білому папері з’явиться листочок з усіма своїми великими й дрібними прожилками.

17. Здивуйте дитину домашніми «класиками»

Розкресліть поле для «класиків» або будь-якої іншої гри за допомогою звичайної ізоляційної стрічки. Тепер грати можна не тільки влітку.

18. Малюйте за допомогою відбитків рук і ніг

За допомогою відбитків долоньок і навіть ніг можна робити чарівні малюнки. Ось, наприклад, мама-русалка гуляє океаном із донькою. Або сови відпочивають на гілці.

19. Зробіть таку парасольку, яка буде тільки у вас

Зовні парасолька абсолютно чорна, але варто її розгорнути, і ви опинитеся серед Галактики, повної мерехтливих зірок. Зробити таку парасольку не так уже й складно — усе, що знадобиться, це фарби й натхнення.

20. Пограйте в справжні «Зоряні війни»

Влаштуйте «Зоряні війни»! Ніхто не постраждає, адже мечі  будуть зроблені з повітряних кульок. Для підсвітки вам знадобляться світлодіодні ліхтарики, а для рукоятки — рулон від туалетного паперу.

Джерело
"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.