Корисні фрази, яким варто навчити дитину з дитинства

Мовні шаблони, які з одного боку збіднюють мова і ускладнюють взаєморозуміння, тому що спілкування зводиться до обміну стандартними мовними конструкціями, кожну з яких співрозмовники розуміють по-своєму.
З іншого боку, для дітей, які ще тільки вчаться взаємодіяти за допомогою спілкування, вони можуть дуже стати в нагоді. Давайте розглянемо декілька фраз, які допомагають полегшити дітям комунікацію як зі своїми однолітками, так і зі старшими.

Jim Daly

Jim Daly

Дякую, не хочу.

Даний шаблон допоможе забезпечити мир в сім'ї і нейтралізувати капризи, наприклад, за обіднім столом, коли дитина не хоче їсти.

Мені не подобається!

І ці слова дитина повинна навчитися говорити так, щоб усім було чути і зрозуміло. Такий шаблон може виявитися набагато дієвіше, ніж якщо дитина полізе в бійку і кулаками спробує відстояти свою точку зору.

Як тебе звати? Давай дружити!

Нескладно, невигадливо! А скільком дітям дані словосполучення допомогли знайти вірних друзів!

З вами можна?

Коли діти починають якусь гру, вони часто не помічають малюка, який крутиться неподалік від них, і часто, непроханий споглядач може викликати роздратування у тих, що грають. Ця фраза допоможе зняти двозначність ситуації і допоможе дитині приєднатися до граючих. Але не забудьте підготувати дитину до того, що йому можуть відмовити.

Я злюся (засмучений, сумую, ображений)

Дітям часто незрозумілі власні реакції на якісь події. Говоріть з ними про емоції, таким чином пояснюючи і називаючи дитині зрозумілими для його віку словами те, що вона відчуває.

Я подумаю.

Перш за все, самі батьки повинні розуміти, як полегшили б вони собі вирішення багатьох питань, сказавши цю просту фразу. З'являється час для обмірковування пропозиції і, відповідно, рішення буде прийнято більш правильно. А для дитини цей зразок допоможе викроїти час не починати скандал з категорії: не хочу, не буду.

Дякую, будь ласка.

Слова ввічливості в зовсім юному віці теж як трафарет. Але саме це допомагає виростити дитину по-справжньому культурним і ввічливим.

Скажіть, будь ласка. Підкажіть, будь-ласка.

Це словосполучення полегшує прохання вашого малюка. Будь-яка людина: виховник, продавщиця, будь-хто, хто проходитиме біля чоловік, набагато позитивніше відреагують на звернення, що починається саме з цих слів.

Чим тобі допомогти?

Ця фраза так само допомагає дитині знайти правильні внутрішні підвалини.

Я спробую.

Ці слова будуть особливо корисні вашій дитині, якщо він надто захоплюється вживанням фраз "не хочу" і "не вмію". І нехай вона сама визначає, коли саме буде реалізовано його обіцянку "я спробую". В даному випадку, головне, що потрібно від батьків — чесність ... Якщо дитина пообіцяла написати один рядок галочок в прописах, наприклад, — не вимагайте від неї заповнення всієї сторінки.

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.