Стереотипи у вихованні дітей, які ускладнюють життя, відносини і псують настрій

1. «Не кричи! Не плач! Не гнівайся! »

Так склалося в нашому суспільстві, що будь-який вираз негативних емоцій вважається неприйнятним. Крик заважає всім і завжди, говорити варто лише тихо і спокійно. Насправді невисловлені емоції, невикричані переживання дуже швидко переростають в психосоматичні захворювання (психосоматика — вплив психологічних факторів на виникнення соматичних хвороб), зокрема починаються проблеми з горлом. Крім того, емоції нікуди не зникають, вони просто накопичуються, щоб потім виплеснутися зі збільшеною силою. Так що, дозвольте дітям проявляти емоції. Уточніть де, коли і як це можна робити, щоб не заважати сплячим братикам і сестричкам, бабусям чи сусідам, щоб не нашкодити нікому.

2. «Ось виростеш, зрозумієш, як це складно бути батьком!»

«Виростеш, дізнаєшся, як важко заробляти гроші» та інші лякалки про майбутнє.
Приходить момент, коли діти починають на підсвідомому рівні боятися цього страшного майбутнього... Крім того, часто таке небажання «бачити» майбутнє проявляється в погіршенні зору дитини. Таким чином, не лякайте дитину майбутнім, не давайте своїх негативних оцінок, просто намагайтеся реалістично підходити до цього питання.

3. «Перестань балуватися, скаженіти!»

А коли ще скаженіти і дуріти, якщо не в дитинстві? Потім у дорослому віці бажання подуріти знайде більш неприйнятні форми, але ви тоді не зможете зупинити вже дорослого сина / дочку. Крім того, його буде переслідувати внутрішня незадоволеність.

4. «Як тобі не соромно?!»

Не варто нав'язувати дитині відчуття сорому і, автоматично, почуття провини. Дитина потім відчуває свою ущербність, шкідливість і карається за проступок занадто сильно. Краще просто пояснювати дітям, що саме поганого у вчинку і, що ви відчуваєте від таких дій. Пам'ятайте, дитина не знає ще всіх норм, правил і законів суспільства, він ще вчиться, пробує, відчуває.

5. «Впадеш, голову розіб'єш, ногу зламаєш, без пальців залишишся! ...»

Такі фрази програмують дитину на невдачу. Краще допоможіть, підтримайте, підстрахує там, де небезпечно, вселити впевненість у тому, що все вийде і все буде добре.

[ 5 шляхів до серця дитини ] [ 7 фраз, які батьки повинні говорити своїм дітям ] [ 8 РЕЧЕЙ, ПРО ЯКІ ХОТІЛИ Б СКАЗАТИ НАМ НАШІ МАМИ ] [ 10 кроків, щоб стати кращими батьками ] [ 10 заповідей Януша Корчака для батьків ] [ 10 хитрощів при спілкуванні з дітьми ] [ 10 правил здорового дитячого сну від лікаря Євгена Комаровського ] [ 10 ФРАЗ, ЯКІ НЕ МОЖНА ГОВОРИТИ ДИТИНІ ] [ 24 правила для мам хлопчиків ] [ 48 фраз, які потрібно говорити дітям ] [ 25 способів дізнатися у дитини, як справи в школі, не питаючи «Ну як справи в школі?» ] [ Говоріть своїй дитині... ] [ Інна НАБОКА Як привчити дитину до читання, зацікавити книжкою? ] [ Ваша дитина не любить читати? Я знаю, що робити! ] [ Лист Лінкольна вчителю свого сина ] [ Як виховати україномовну дитину в російськомовному або змішаному середовищі? ]

"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.