За якими знаками розпізнають державу

У нашого народу глибоке й тисячолітнє коріння. Українці, як і інші народи, пройшли довгий шлях розвитку, що позначилося на усіх сферах життя — культурі, побуті, мові. Ми можемо пишатися своєю древньою величною історією. Як і у кожної держави, у нас є свої державні символи — це встановлені Конституцією особливі розпізнавальні знаки держави.

Державний прапор

Одна з офіційних емблем держави, яка символізує її суверенітет. Український державний прапор — це синьо-жовте прямокутне полотнище з двох рівних за шириною, горизонтально розташованих смуг: верхньої синього кольору, нижньої – жовтого кольору.
Поєднання кольорів синього і жовтого може трактуватися багатозначно: це й чисте, мирне, безхмарне небо, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символом мирної праці і достатку, це і поєднання символів життя — Золотого Сонця у Синьому Небі.
В Україні прапор ще називають хоругвою або знаменом. Хоругви запровадив візантійський імператор Костянтин Великий. Перед боєм зі своїм ворогом Максентієм він просив Бога дарувати йому перемогу. І от у сні прийшов до нього Ісус Христос і велів нести перед військом хрест. Костянтин так і зробив і переміг. Тоді сказав імператор прикріпити білий хрест на червоному полотні і високо підняти на древкові.
В Україну хоругви прийшли у IX столітті.
У липні 1990 р. у Києві синьо-жовтий прапор було висвячено в Соборі св. Софії і урочисто піднято біля будинку міськради. Після проголошення незалежності України Верховна Рада прийняла 28 січня 1992 року постанову про прийняття національного прапора державним прапором України.

Державний герб

Офіційна емблема держави. Його мета — дати в умовних символах уявлення про державу, її історію, суспільний та державний лад.
Зображення тризуба відоме з печатки київського князя Святослава Ігоровича. Знак форми тризуба був на срібних монетах князя Володимира, його синів Святослава та Ярослава Мудрого.
Існує близько 40 версій, які пояснюють походження тризуба. Він вважається символом влади, схематичним малюнком лука із стрілою, символом блискавки, символом влади над трьома світами — небесним, земним і підземним, що пізніше трактовано християнами як єдність Бога-Отця, Бога-Сина, Бога-Духа Святого, емблемою якоря, зображенням рибальського знаряддя, уособленням трьох природних стихій — повітря, води і землі, існує версія, що це зображення падаючого, атакуючого сокола.
Враховуючи давні історичні геральдичні традиції українського народу, глибинний смисл, який вкладався в символ тризуба, Верховна Рада України своєю постановою “Про Державний герб України” від 19 лютого 1992 р. затвердила тризуб як Малий герб України, вважаючи його головним елементом Великого герба України. Тризуб став офіційною емблемою нашої держави.

Державний гімн

Величава пісня, виконання якої пов’язане із святковими урочистостями, офіційними державними заходами, військовими парадами, політичними подіями тощо.
Слова національного гімну “Ще не вмерла Україна” написав у 1863 році відомий український поет, етнограф, фольклорист Павло Платонович Чубинський. Незабаром був покладений на музику видатним композитором і диригентом Михайлом Вербицьким.

Це ті слова та музика, які змушують кожного з нас підніматися при перших же акордах, з трепетом у душі слухати мелодію, яка кличе до високого і світлого.
"Весела Абетка" - складова великого сайту "Українське життя в Севастополі".
Ідея та наповнення - Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.